Face to face — права людини в цифрову добу

Колаборація українських ілюстраторів та німецьких письменників показали своє бачення порушень прав людини та соціальної нерівності у збірці «Віч-на-віч: права людини в цифрову добу». Протягом двох місяців митці досліджували тему прав людини в Україні та Німеччині. Вони прийшли до висновку: дуже багато проблем у цій сфері є спільними для обох країн. Утиски мігрантів та національних меншин, перешкоджання вільному пересуванню, порушення прав дітей та право на працю. Ілюстратори Пікторік показали це через індивідуальні авторські графічні стилі. Німецькі письменники – в оповіданнях та есе.

Учасники

ТЕТЯНА ДЕНИСЕНКО

Художниця / PICTORIC

Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Киві за спеціальністю «книжкова графіка». Брала участь у багатьох виставках та курсах з графіки, серед яких: післядипломний курс Interdisciplinary Printmaking, The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design у Вроцлаві (Польща); літний курс друкованої графіки в International Summer Academy в Зальцбурзі; майстер-клас під час бінале ілюстрації у Братиславі (BIB).

АННА САРВІРА

Ілюстраторка / PICTORIC

Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. В 2013-му отримала польську стипендію Gaude Polonia. В 2014 році стала співзасновницею клубу ілюстраторів Pictoric. Організову виставки ілюстрації та плаката. Учасниця міжнародної виставки ілюстрації Bologna Children’s Book Fair (2017).

ОЛЕНА СТАРАНЧУК

Графічна дизайнерка / PICTORIC

В 2013-му стипендіатка програми Міністерства культури Польщі «Gaude Polonia». Лауреатка конкурсу «Найкращий книжковий дизайн 2018» в рамках міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Співпрацю з міжнародними культурними інституціями, фокусуючись на розробці графічних матеріалів великих мистецьких фестивалів та творчих подій.

ОЛЕГ ГРИЩЕНКО

Художник, ілюстратор / PICTORIC

Куратор графічних виставок та проектів, викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, співзасновник клубу ілюстраторів Pictoric. З 2010-го року співпрацю з арт-центром Я Галерея, учасник групових виставок та проектів, серед них «Картина Закрива Кравид» в Національному художньому музеї України, PinchukArtPrize 2013, шість персональних виставок, міжнародні мистецькі резиденції та фестивалі в Україні, Німеччині, Польщі, Греції, Португалії, Грузії.

ІЛЛЯ УГНІВЕНКО

Художник-графік / PICTORIC

Oтримав кваліфікацію магістра на кафедрі книжкової графіки в Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури в Киві. Брав участь у виставках та фестивалях з мистецтва Per-art International art festival Black Sea Space Poetry (Румунія), Книжковий Арсенал» (Україна), Children’s illustration (Грузія), Kyiv Comic Con (Україна).

АНАСТАСІЯ ДЕНИСЕНКО

Менеджерка, редакторка / PICTORIC

Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Киві за спеціальністю «мистецтвознавство». Працювала в музеї книги і друкарства, видавництві Laurus. В 2014 році стала співзасновницею клубу ілюстраторів Pictoric. З 2016 року і по сьогодні старшою редакторкою видавництва «Основи».

ДАКІНІ БЬОМЕР

Письменниця / null22eins

Редакторка журналу null22eins, де працю на волонтерській основі. Бере участь у культурних подіях міста Кельн, пише для блогів та онлайнжурналів на соціальні та політичні теми. Авторка поетичних та прозових творів, та різних творчих проектів.

РОБЕРТ ФІЛЬҐНЕР

Редактор та фріланс-журналіст / null22eins

Проводить воркшопи на теми роботи із ЗМІ та зв’язків із громадськістю. На волонтерській основі працює
в журналі null22eins - Kölner Kulturen. Він також є членом правління прес-мережі по роботі з темами для
молоді (PNJ) та організовує події з молодіжного обміну, зокрема й міжнародних груп. Як історика і
географа за освітою, його цікавить міжнародна взаємозалежність, особливо в європейському контексті, а
саме – в Центральній та Східній Європі.

ЙОНАС МАТТУШ

Письменник / null22eins

З 2013 року входить до редакційної групи null22eins, опублікував декілька есе, інтерв’ю та оповідань. На додаток до свої письменницької діяльності, він також активний як художник. Працю з металом. Живе поблизу Кельна та працю в соціальній сфері.

АНДРЕ ПАТТЕН

Редактор, письменник / LAND IN SICHT

Лауреат кількох літературних нагород та відзнак, серед яких стипендія 18 едиції Schillertage в Мангеймі. Фіналіст 24 та 25 едиції Open Mike, а також конкурсу FM4 Wortlaut Competition від ORF у 2015 та 2017 роках. Брав участь у Atelier NRW 2017, отримав нагороду Rheinische Post на 20 едиції літературного конкурсу Moers, Перший приз літературного конкурсу Рурського регіону 2018, також лауреатом Leipzig Radio Play Summer 2017. Видавець Tippgemeinschaft 2016 та арт-директор серії літературних подій в Кельні LAND IN SICHT та фестивалю Auftakt Festival für szenische Texte, також куратор Hörspielwiese Köln. Виклада в Академії Медіа Мистецтв у Кельні, Кельнському університеті, також бере участь у подіях Гете-Інституту в Киві.

КЕВІН КАДДЕР

Редактор, письменник / LAND IN SICHT

Вивча теорію та практику літературної творчості в Кельні. Арт-директор серії літературних подій у Кельні LAND IN SICHT та фестивалю Auftakt für szenische Texte, а також співзасновник Hörspielwiese Köln. Твори публікувалися у різних літературних виданнях та антологіях. Отримав приз читацької симпатії на фестивалі Kölner Kurzformwettbewerb у 2018-му році, учасник 19 Міжнародного Schillertage у Мангеймі у 2017 році, переможець режисерського конкурсу Studiobühne Köln з твором «post: like: me».

ЛІЯ ЗОЕР

Письменниця / LAND IN SICHT

Вивчала літературну творчість в Deutsches Literaturinstitut Leipzig. Захистила дисертацію з французької літератури в Зігенському університеті. Потрапила у шорт-ліст New Voices Award Міжнародної фундації PEN, учасниця 20-го літературного конкурсу Klagenfurter у 2016-му році, брала участь у фестивалі 4 + 1, зустрічах молодих авторів у Schauspielhaus Leipzig 2018. Публікувалася у таких медіа як POET, Narr Magazine, Edition Onepage, SuKultur, BBC Radio.

Відео

Книга

Проект реалізовано за підтримки програми „MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді“, Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).
За фінансової підтримки:

ПОДЯКА ЗА ПІДТРИМКУ ПРОЕКТУ:
медіа-проект Заборона
Ґете-Iнститут в Україні
Orthodox книги/кава/ілюстрація
Аксинья Куріна, Антон Іванов
Галерея Post Tyler
Місто Кельн
Культурне бюро міста Кельн
Саша Кляйн

Усі права застережено. Жодна частина цієї публікації не може бути відтворена у будь-якій формі або будь-якими засобами, електронними чи механічними, включаючи фотокопіювання, запис або будь-який інший спосіб зберігання і пошуку інформації.